Barion Pixel

Nyíregyházára is eljutott a médiatudatosság erősítését megcélzó előadásunk!

A „Médiatudatosság a közösségi média korában” projektünk negyedik állomásához érkezett, ez alkalommal a nyíregyházi Zrínyi Ilona Gimnázium AJTP Kollégiuma adott otthont ennek a fontos eseménynek.

A program célja, hogy a 14-18 év közötti fiataloknak segítsünk eligazodni a hagyományos és közösségi média világában, és olyan hasznos tudással ruházzuk fel őket, amely a jövőben támogatja őket a tudatos médiahasználatban.

Ahogy korábbi alkalmainkon, ezúttal is egy kvízjátékkal indítottunk, ahol a jól szereplő diákok ajándékot nyerhettek. Ez alkalommal is Pelle Veronika volt az esemény fő előadója, aki a Corvinus Egyetemen oktat médiaismeretet és emellett az NMHH szakértője. Interaktív előadásban volt szó a mobilhasználati időről, a fake news veszélyeiről és a képernyőidő csökkentéséről. A hasznos tanácsokkal tarkított, érdekfeszítő előadás után következett egy szórakoztató vitajáték, ahol a diákok olyan témákkal kapcsolatban vitázhattak egymással, mint például élet a közösségi médiával vagy anélkül és az állhírek kiszűrésének lehetőségei.

Az este végén pedig a diákok kiscsoportos beszélgetésen vehettek részt meghívott vendégeinkkel. A beszélgetés keretében az előadók megoszthatták a fiatalokkal tapasztalataikat a média világával kapcsolatosan.

A nyíregyházi alkalmon vendégeink voltak:

– Z. Pintye Zsolt: Nyíregyházi TV, szerkesztő-riporter,

– Nyéki Zsolt: több évtizedes múlttal rendelkező újságíró,

– Hájer Zsigmond: televíziós sportújságíró, riporter

Hálásak vagyunk mindenkinek, aki aktív részvételével segítette munkánkat, és hozzájárult ahhoz, hogy ez a program ne csak oktató jellegű, hanem szórakoztató is legyen. Reméljük, hogy az esemény segített a résztvevőknek abban, hogy tudatosabban és biztonságosabban mozogjanak a média világában.

A projekt az Európai Unió támogatásával valósult meg.

MEGOSZTÁS

Projektjeink

Előadásaink

Karitatív tevékenységünk

Pályázataink, versenyeink

Ajánlók

Közösségépítés

Baráti Kör

Összefoglaló a munkánkról