Barion Pixel

eredmények
Novemberben népdalversenyt indítottunk kárpát-medencei fiataloknak „Dalolni hívunk!” címmel. Célunk a versennyel az volt, hogy a népdalkultúránkat minél szélesebb körben megismertessük és ösztönözzük a fiatalokat az éneklésre.

Nagy örömünkre szolgált, hogy több száz pályamű érkezett be a felhívásunkra szerte a Kárpát-medencéből. A verseny folyamán a fiatalok számos tájegység izgalmas népi énekeit mutatták be, amelyek közül a legjobbakat a Facebook-oldalunkon is megosztottuk, ennek köszönhetően több tízezer embert sikerült elérni és megvalósulhatott az a célunk, hogy őrizzük, megismertessük és továbbörökítsük a népdalkultúránkat.

Bízunk benne, hogy a nevezők örömmel vettek részt a versenyünkben és énekelték el a szívükhöz közel álló dalokat, ezzel pedig bennük is tovább mélyült a népdalok iránti szeretet.

A népdalverseny keretein belül két különböző kategóriában is díjaztuk az indulókat (erről részletesebben ide kattintva olvashattok).

A helyezettek mindegyik kategóriában a helyezési sorrendben 15.000, 12.000 és 9.000 forint értékben részesülnek ajándékcsomagokban.

Szeretnénk külön megköszönni a 3 tagú szakmai zsűrinek: Majorosi Mariannának (Kossuth-díjas énekes, táncművész, pedagógus, a Csík zenekar tagja), Török Tillának (a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen szerzett előadóművészi és mesterdiplomát népi hegedű szakon, játszik kobozon és tilinkán, énekel, a Török Tilla Zenekara tagja) és Ács Gyulának (népzenész, népzenekutató, gyűjtő, a Borókás Zenekar alapítója, a miskolci Bartók Béla Zene- és Táncművészeti Szakgimnázium tanára), hogy értékelték a nevezéseket!

Külön köszönjük Gajdárné Tomcsányi Dorottyának, aki a Gyöngyösi Egressy Béni Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola ének-zenetanára és Gyöngyös Város Gyermekkórusának vezetője, hogy segített a válogatásban.

Rendkívül szoros verseny mellett a következő eredmények születtek:

A közönségdíjas kategória díjazottjai:

1. helyezett: Győrfi Jolán Boglárka, Nyomát

A nevezését ide kattintva tudjátok megtekinteni.

2. helyezett: Szeles Veronika, Zenta

A nevezését ide kattintva tudjátok megtekinteni.

3. helyezett: Balázs Lili Anna, Pécs

A nevezését ide kattintva tudjátok megtekinteni.

Alsó tagozatos korcsoport díjazottjai a zsűri döntése alapján:

1. helyezett: Voloncs Zselyke, Kézdivásárhely

A nevezését ide kattintva tudjátok megtekinteni.

2. helyezett: Kiss Eliza, Érd

A nevezését ide kattintva tudjátok megtekinteni.

3. helyezett: Rell Mirabella, Kántorjánosi

A nevezését ide kattintva tudjátok megtekinteni.

Felső tagozatos korcsoport díjazottjai a zsűri döntése alapján:

1. helyezett: Mátis Adrienn, Sepsiszentgyörgy

A nevezését ide kattintva tudjátok megtekinteni.

2. helyezett: Kacsó Barbara, Szováta

A nevezését ide kattintva tudjátok megtekinteni.

3. helyezett: Ceaus Martina, Brassó

A nevezését ide kattintva tudjátok megtekinteni.

Középiskolás korcsoport díjazottjai a zsűri döntése alapján:

1. helyezett: Janovszki Csenge, Nagyigmánd

A nevezését ide kattintva tudjátok megtekinteni.

2. helyezett: Balog Brigitta, Máramaros

A nevezését ide kattintva tudjátok megtekinteni.

3. helyezett: Ilyés Mátyás, Csíkszereda

A nevezését ide kattintva tudjátok megtekinteni.

Fiatalok a Nemzetért Alapítvány