Barion Pixel

Kecskeméten startolt el a médiatudatosságot erősítő foglalkozás-sorozatunk

Az idei tanévben 10 megyeszékhely középiskolai kollégiumába fogunk összesen 500-nál is több fiatalnak egy médiatudatossággal kapcsolatos foglalkozást szervezni. Ez a korosztály az, aki napi sok órát tölt el az online térben és rengeteg veszélynek van kitéve, éppen ezért kiemelten fontos, hogy segítsék őket eligazodni ebben az álhírekkel teli világban, vagy felvértezzük őket olyan tudással, amivel megvédhetik magukat akár a cyberbulling ellen, akár az adathalászok ellen.

Az első, több órás foglalkozásra a kecskeméti Táncsics Mihály Kollégiumban került sor, ahol egy kvízjátékkel vezettük be a témát, aminek a kitöltéséért ajándékot is kaphattak a résztvevők. Ezután került sor Pelle Veronika előadására, aki a Corvinus Egyetemen tanít médiaismeretet, egyben pedig az NMHH szakértője. Interaktív előadása egyben volt érdekes és elgondolkodtató, emellett pedig konkrét tanácsokkal látta el a közel 50 résztvevő fiatalt. Ezután egy vitajáték következett, ahol a diákok különböző közösségi médiát érintő témákban ütközhettették érveiket, majd pedig a meghívott vendégeké volt a főszerep. Ők a média különböző szegmenséből érkezve, és egy ún. word café módszer keretében kiscsoportokban meséltek a médiához való viszonyukról és a téma kapcsán általuk fontosnak vélt tanácsaikról. Vendégünk volt az este folyamán: Gönczi Petra, a Rádió 1 Gong munkatársa, közösségi médiás szakember, Muresan András, a Kecskeméti TV operatőrje és vágója, Harkai György, kommunikációs munkatárs, korábbi Tv-s szerkesztő, illetve Kósa András Csaba, ifjúságsegítő.

Bízunk benne, hogy a fárasztó, de egyben tartalmas foglalkozás minden résztvevőnek segítséget nyújt a médiában való tudatosabb magatartáshoz.

A projekt az Európai Unió támogatásával valósul meg.

MEGOSZTÁS

Projektjeink

Előadásaink

Karitatív tevékenységünk

Pályázataink, versenyeink

Ajánlók

Közösségépítés

Baráti Kör

Összefoglaló a munkánkról